DETAIL AKTUALITY


Na Den dětí se Karlovo náměstí v Třebíči proměnilo v obří sportoviště

Akce
05.06.2017
Autor: Petr Ondrůj

Rok se s rokem sešel a my tak opět mohli oslavit Mezinárodní den dětí akcí Sportujeme v Třebíči, jejímž cílem je podpora a prezentace třebíčských sportovních oddílů, a to především rodičům a jejich dětem.

Na jeden den se tak třebíčské Karlovo náměstí proměnilo v jedno velké sportoviště.

Akce byla rozdělena na dvě části, dopolední a odpolední. Dopoledne bylo určeno pro školy a školky, odpoledne potom pro širokou veřejnost.

Po celý den si tak kdokoliv mohl zahrát tenis na uměle postaveném tenisovém kurtu, změřit si rychlost svého podání a nechyběla ani ukázka tenisového tréninku v podání hráčů a trenérů Horáckého tenisového klubu Třebíč.
Velkým tahákem byla i dvacet pět mětrů dlouhá atletická dvoudráha, která byla doplněna o překážky a na níž děti předváděly výkony výkony, za které by se nemusli stydět ani skuteční profíci. Kromě dráhy si atletický oddíl TJ Spartak Třebíč nachystal i skok do výšky.
Když bylo jasné, že se akce zúčastní i další z oddílů TJ Spartak Třebíč, tentokrát ten plavecký, čekali všichni, zda se na náměstí objeví i bazén. A objevil! Sice ve zmenšené podobě, ale během horkého čtvrtečního dne přišel vhod nejednomu z návštěvníků akce.
Klub moderní gymnastiky SK MG Baver Třebíč si pro příchozí připravil překvapení v podání Elišky Dočkalové, několikanásobné medailistky z mistrovství republiky, se kterou si po celý den mohly děti zacvičit a která jim ochotně předvedla a vysvětlila vše, co je z gymnastiky zajímalo.
Kromě již zmiňovaných sportovních klubů se na akci prezentoval i florbalový klub Snipers Třebíč, který si na náměstí vybudoval téměř regulérní florbalové hříště!
Dále to byly fotbalové oddíly FŠ Třebíč a HFK Třebíč. Baseballové odpaliště si postavil klub Třebíč Nuclears a střelbu na hokejovou branku a autogramy hokejistů bylo možné získat u stánku SK Horácké Slavie Třebíč.
Velký ohlas sklidilo i taneční vystoupení souboru Arabes žáků ZUŠ Třebíč.

Celým programem provázel třebíčsky rodák a vynikající moderátor Vlasta Korec, který jen umocnil skvělou a pohodovu atmosféru dne.

Poděkování za připravený program patří všem klubům, které se Sportujeme v Třebíči zúčastnily a také všem násvštěvníkům, kteří si na náměstí přišli zasportovat, zasoutěžit a nebo se jen tak podívat.

Reportáž z akce, kterou natočila Česká televize, si můžete pustit zde.

Doufáme, že jste si sportovní Den dětí užili a za rok se těšíme opět na viděnou!

Akce proběhla za finanční podpory České unie sportu, města Třebíč a jeho grantového programu Zdravé město.

Děkujeme také partnerům Sportujeme v Třebíči: Ondrášovka, Čerstvá sváča, Havlíčkovo řeznictví a uzenářství, MKS Třebíč, Kate Wolf Muller Photography, společnost Match point - výhradní dovozce tenisového vybavení značky Babolat.